Současně s opravou silnice je v plánu také výstavba nových kruhových objezdů. „Je potřeba zklidnit v tomto místě dopravu,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Radek Podstawka.

Zároveň dodal, že rekonstrukce Borovského ulice není na programu letos. Zda napřesrok či až v roce 2024, bude záležet na tom, jak se podaří zajistit finance.

Každopádně s opravou už počítá i město, které s krajem uzavřelo „Memorandum o spolupráci na přípravě a realizaci dopravních staveb v rámci záměru uváděného pod názvem Lokalita nad Pískovnou v Karviné-Ráji.“

Ceny Jantar za rok 2021. Eva Šeinerová.
Zakladatelka Permoníku Eva Šeinerová: Vybudovat tradici je těžké

„Oprava Borovského ulice a vybudování kruhových objezdů se nám termínové zřejmě nepotká, nicméně musíme si ujasnit, kdo co vybuduje, aby konečným výsledkem byla opravená silnice, nové kruháče i chodníky,“ vysvětlil náměstek karvinského primátora Lukáš Raszyk.

Příprava nové lokality s rodinnými domy

Město totiž pokračuje v přípravách na vybudování nové lokality s rodinným i nájemními domy na pozemku nad vodní plochou, kde se v minulosti těžil písek. Proto Pískovna. „Vypsali jsme výběrové řízení na zhotovitele dokumentace na zasíťování této lokality. Aby se tam dostala technika, musí se vybudovat příjezdové cesty, včetně těch kruhových objezdů,“ dodal Raszyk.

Horské středisko Szczyrk v polských Beskydech se může rovnat alpským resortům. Z Ostravy jste tam po dálnici za 80 minut. Červen 2022.
OBRAZEM: Jako v Alpách, kousek v Polsku. Szczyrk v Beskydech láká nejen na kola

Jeden kruhový objezd vznikne nad úrovní garáží, druhý u vjezdu na sídliště po levé straně (při cestě do kopce – pozn. aut.). Třetí, malý kruháč z plastový dílů má kvůli zklidnění dopravy vzniknout také u samoobsluhy, pod autobusovou točnou.

Termín, kdy se začne s budování infrastruktury v lokalitě Nad Pískovnou, ale zatím znám není.