„Mnoho kilometrů neprochozených cest a stezek nově otevíraného parku nejen nenásilně propojuje stávající zoologické expozice s okolní cennou a zachovalou krajinou, ale nabízí i celou řadu nových pobytových a vzdělávacích prostorů pro velké i malé návštěvníky - Ptačí louku, Sluneční louku, Hřiště u slona či Altán,“ sdělil Stanislav Derlich, mluvčí ostravské zoo.
 
Šest parkových cest různých šířek, tři mosty a jedna lávka, včetně pěšin, malého jezírka a mnoha míst plných zeleně, kde nechybějí ani plácky s různými prolézačkami pro děti. To vše teď čeká na návštěvníky ostravské zoo, kteří dorazí do botanického parku, kterému nechybí unikátnost. „Botanický park se stane jedinečnou dominantou kraje. Žádný jiný takovýto park v kraji totiž nenajdete,“ doplnil Petr Čolas, ředitel zoo.
 
Při slavnostním otevírání parku v pátek 29. června nechyběl ani ostravský primátor. „Do zoo jezdí lidé z celé severní Moravy, čímž se stává Ostrava známějším a navštěvovanějším městem,“ řekl při slavnostním otevírání zahrady ostravský primátor Petr Kajnar (ČSSD), který přiznal, že se stal po letech opět pravidelným návštěvníkem zoo. „Chodím sem se svým klukem, který je vždy velice nadšený,“ dodal Kajnar. Otevření botanického parku je po výstavbě moderního pavilonu slonů, který byl dokončen v říjnu roku 2004, druhou největší investiční akcí zřizovatele města Ostravy v ostravské zoo za posledních více než dvacet let. Celkové náklady zahrnující rovněž veškerou projekční a další nutnou přípravu dosáhly sedmatřiceti milionů korun.