Jednou z nich, kterou lidé vítají, je například prodloužení linky číslo 515 k dolu Darkov, posílení dopravy k obchodnímu domu Tesco nebo k lázním.

Ovšem slov chvály ze strany cestujících je velmi málo. Podle mnohých jsou současné jízdní řády doslova katastrofa. Výjimkou prý není ani více než desetiminutové zpoždění, dokonce už se prý několikrát stalo, že autobus nepřijel vůbec. „Naposledy jsem takto marně čekala v pondělí u haly házené," popisuje Beáta Tejedi, která svou nespokojenost se současnými jízdními řády vyjádřila také v připomínce, kterou zaslala společnosti ČSAD Karviná.

Takových stížností a připomínek došlo poskytovateli veřejné dopravy v Karviné za poslední měsíc více, než bývá zvykem.

„Letos došlo k větším změnám, takže je logicky i více stížností, než tomu bylo v letech minulých," vysvětluje ředitel divize osobní dopravy společnosti ČSAD Jakub Vyvial a dodává, že všechny stížnosti předávají objednavateli, tedy městu.

Lidé mohli své připomínky posílat také přímo na karvinský magistrát, a to do 3. ledna.

„Přímo k nám došlo do dvacítky žádostí, které nyní prověřujeme. Již nyní mohu říci, že většině těchto připomínek bude vyhověno," říká mluvčí karvinského magistrátu Šárka Swiderová.

Mezi cestujícími se v současné době pohybuje pracovník magistrátu, který vyráží do terénu a na vlastní kůži objíždí trasy, se kterými jsou lidé nespokojeni.

Cestující svou nespokojenost dávají najevo také na sociálních sítích. Stížnosti jsou na portálu Karvinská doprava a také na stránkách věnovaných městu. Diskuze k hromadné dopravě obsahuje více jak stovku příspěvků.

A co lidem nejvíce vadí? Přeplněné autobusy, krátké časy na přestupy, návaznost na vlakové spoje, špatná dostupnost odlehlejších míst města a hlavně více jak desetiminutové zpoždění, kdy není výjimkou, že autobus ještě ani nevyjede z nádraží a už je opožděn.

„Došlo také ke změně turnusových příkazů řidičů, tedy toho, jaké linky jezdí konkrétní řidiči. Ke zpoždění hned z autobusového nádraží tak může dojít i proto, že řidič nabere zpoždění na jednom spoji a poté nestihne vyjet včas se spojem druhým," vysvětluje Vyvial.

Situace ve veřejné dopravě je v řešení, cestující ale budou muset ještě nějakou dobu vydržet. Připomínky, kterým bude vyhověno, budou zapracovány do jízdních řádů. Jejich změna je ale možná nejdříve 28. února.