V minulých letech pořádali Anglický, Slovenský, Francouzský nebo loni Italský den. Ve středu to byl Ruský den se vším všudy. Tematický den přitom připravují rodiče z místního Sdružení rodičů a přátel školy. Společně s učiteli a samozřejmě všemi žáky podřídí vše vybrané zemi.

Tentokrát byly azbukou označeny všechny třídy, kabinety i botníky. Nástěnky připomínaly někdejší Carské Rusko, Sovětský svaz i současné Rusko. Děti ochutnávaly speciality jako pirohy, boršč nebo kaviár a čaj se ten den vařil v tradičních samovarech.

Děti si připravily klasické ruské písně, tance i scénky ze známého Mrazíka. Ruskou tématiku měly také soutěže, které si pro mladší děti připravili starší spolužáci.

„Od sedmé třídy se žáci učí ruský jazyk, takže jim není cizí. Připravili jsme řadu soutěží, které jsou Ruskem motivovány. Jde například o hokej, kosmonautiku, nebo chemii. Na prvním stupni se na tento den připravovali dlouhodobě. Dnes se všichni snažili přijít do školy i v oblečení, které tuto zemi nějak připomíná," řekla předsedkyně Sdružení rodičů bludovické školy Ivana Sobolová.

Do výjimečné role se vžila také učitelka 1.A Milena Břenková. „Dnes jsem Baba Jaga. S dětmi jsme si připravili masky a společně s rodiči vyzdobili třídu a připravili nějaké speciality, aby byla atmosféra dokonalá. Snažíme se, aby to pro děti byla zábava, ale současně, aby si o Rusku co nejvíce zapamatovaly. Myslím, že se tento den povedl.

Zdroj: Youtube