Děje se tak především pro to, že Bohumín patří mezi významné železniční uzly. Neobvyklé nálezy jsou tedy velmi často věci, které lidé zapomenou ve vlaku.

Ne jinak tomu bylo také v případě krabiček s pavouky. Ti cestovali jedním z osobáků, provozovatel vlaku je v neděli odevzdal na bohumínskou policii, kde přenocovali, v pondělí skončili na ztrátách a nálezech místní radnice, pak si je přezvali pracovníci Odboru životního prostředí.

„Ti se o ně nadále starají, v tuto chvíli už nás ale kontaktoval možný majitel, uvidíme, jak situace dopadne,“ uvedla aktuálně v pondělí před polednem Jana Končítková z tiskového oddělení bohumínské radnice.

Daní pavouci jinak patří mezi v Česku běžně chované druhy. Pokud by kontakt s údajným majitelem nedopadl, bude muset radnice zajistit smluvně jejich umístění u nějakého chovatele.

Co se zvířecích ztrát v Bohumíně týče, například na tamní městské policii už krom běžných psů a koček měli také želvu nádhernou, hady, netopýry či fretku.

„Městská policie už v minulosti v Bohumíně odchytávala i zaběhnuté koně, krávy a ovce,“ dodává Jana Končítková.

Jak Deník uvedl koncem července, mezi další letošní neobvyklé nálezy z vlaků patřily i zbraně. Šlo o dva případy, ale naštěstí nešlo o tzv. ostré zbraně.

„V prvním případě šlo o tzv. airsoftku, v druhém případě o plynovou pistoli,“ uvedla tehdy mluvčí bohumínské radnice Lucie Balcarová.