Pokousaná žena.Zdroj: FacebookSmutné je, že podle zpráv ze sociálních sítí se v době incidentu kolem pohybovali i další lidé, někteří ale lhostejně pokračovali dál, aniž by napadené ženě poskytli pomoc.

„Tímto bych chtěla poděkovat všem přítomným osobám, které mé sestře pomohly, stejně tak i třem cyklistům, kteří celou událost viděli, projeli kolem a sestře nepomohli,“ píše ironicky na sociálních sítích jedna z obyvatelek Karviné.

Ilustrační fotografie.
Agresivní opilec při napadení zranil správce skateparku

Právě jí patří psík, kterého její blízká příbuzná v sobotu ráno zašla vyvenčit. Poté došlo ke zmíněnému útoku. „Zraněnou ženu přijalo naše chirurgické oddělení v sobotu po 9. hodině ranní,“ potvrdila incident mluvčí Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj Radmila Fleischerová.

Podle informací, které Deník zjistil dále, je žena dnes již v domácím léčení. „Případ šetříme jako možné ublížení na zdraví z nedbalosti, vyšetřování nicméně dále probíhá a nelze tak zatím sdělovat další závěry či podrobnosti,“ řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Ilustrační foto.
V Orlové nechtějí ve městě novou sběrnu odpadů

Některé indicie naznačují, že útočící pes mohl být jeden z těch, kteří žijí v karvinském psím útulku. „Pokud šlo skutečně o našeho psa, rozhodně se k případu postavíme čelem a budeme jej řešit se všemi následky, které to pro nás přinese,“ uvedl včera pro Deník ředitel Technických služeb Karviná, které zdejší útulek provozují, Zbyněk Gajdacz.

Pravdou je, že v dané době se jeden z psů z útulku podhrabal a utekl ven. Zaměstnanci útulku to pak oznámili městské policii, strážníci pak psa ještě ten samý den přivezli zpět. Karvinský útulek tak nyní čeká na vyjádření poškozené ženy a závěry policejního šetření.