Na místo okamžitě vyrazili policisté, kteří se také snažili kontaktovat mužovi známé a lokalizovat jeho telefon. Protože nemohli údajného sebevraha najít, posílili je jejich kolegové, kteří zkontrolovali autobusové zastávky, benzínovou čerpací stanici, restaurace i jejich okolí. „Kolem půl osmé večer muž znovu volal na linku 158 a důstojníkovi sdělil, že jde zabít jiného muže, který mu měl údajně ukrást jeho počítač a pokud uvidí policistu, tak se bodne nožem do srdce," sdělila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Policisté muže našli poblíž jednoho rodinného domu a okamžitě se snažili navázat kontakt. Muž si přiložil nůž k hrudi a gestikuloval, aby odjeli. Na místo byla proto povolána policejní vyjednavačka a policisté zásahové jednotky. Muž byl v silně podnapilém stavu a neustále opakoval, že se zabije. Vydal se pěšky na cestu, směr Dolní Lutyně. Po celou dobu držel nůž na hrudi a vyhrožoval sebevraždou.

Vyjednavačka se celou cestu maximálně snažila muže přesvědčit, aby nůž upustil. „Protože vyjednávání k ničemu nevedlo, policisté zásahové jednotky ve vhodnou chvíli muže zpacifikovali. Při zákroku nedošlo k žádnému zranění. Muž byl převezen na záchytku, kde mu naměřili 1,9 promile. Po vystřízlivění mu bude zajištěna psychiatrická lékařská prohlídka," dodala policejní mluvčí s tím, že údajnou krádež počítače šetří místní obvodní oddělení.